KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15967144
nr 1596 7144
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Möja. Signerad och daterad 1942. Olja på pannå, 39x58 cm, yttermått inklusive ram: 49x70 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:51:18
300 kr
350 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström